Menu
Reklama

Kartki Boże Narodzenie
Święta w Kwietniu
Święta w Maju
Prezenty urodzinowe
Prezenty imieninowe
Śmieszne prezenty
Wiersze Adama Mickiewicza
Wiersze Czesława Miłosza
Ile kosztuje produkcja gry internetowej
W innych krajach - Boże Narodzenie
Grecja

Okres bożonarodzeniowy trwa od 6 grudnia - świ. Mikołaja do 6 stycznia - świętko Trzech Króli. Grecja należy do Wschodniego Kościoła Ortodoksyjnego, gdzie nie jest obchodzona Wigilia. Święta rozpoczynają się 25 grudnia, kiedy to na świąteczny obiad pieczona jest pastries. Na prawie każdym stole jest Christopsomo ("Chleb Chrystusa"). Symbolem świąt jest płaska, drewniana misa, w której znajduje się woda oraz bazylia i krzyż. Raz dziennie jeden z członków rodziny, zazwyczaj matka zanurza krzyż i bazylię w poświęconej wodzie i kropi tym każdy pokój w domu.Norwegia

W Norwegii, tak samo jak w Polsce, obchodzona jest Wigilia. Potrawy różnią się w zależności od regionu. Dzieci dostają typowy napój bożonarodzeniowy zwany julebrus. Dodatkowy przysmakiem jest deser - krem ryżowy. Kto znajdzie w nim migdał dostaje marcepanową świnkę. W każdym domu mieszka gnom. Należy o niego dbać, w innym przypadku cosik spcoci. Dlatego też Pan Domu wynosi mu miseczkę ze smakołykami. On też przynosi prezenty.

Niemcy

W Niemczech Święta Bożego Narodzenie obchodzone są podobnie jak w Polsce.

Anglia

W Anglii nie jest obchodzona Wiglii. Święta rozpoczynają się 25 grudnia. Wtedy to Anglicy zasiadają razem do stołu, delektując się indykiem i bożonarodzeniowym puddingiem. W drugim przysmaku ukryta jest moneta. Kto ją znajdzie, będzie miał szczęście. Dodatkowo brytyjczycy łamią się ciasteczkami oraz w tym też dniu przemiawia królowa.

Austria

W Austri przygotowywuje się specjalny wieniec bożonarodzeniowy. Podczas Adwentu zapala się na nim jedną świeczkę.
Gadżety na komórkę - Alcatel
Reklama
Copyrights & Design KATILA